Perto Do Mar, Pet, Completa, Praia Do Campeche
| Wi-Fi | Gratis parkering | Privat strand Strand |
| Rökning förbjuden Rökfria rum | Husdjur Husdjur tillåtna |
När du bor i villan Perto Do Mar, Pet, Completa, Praia Do Campeche Florianópolis kan du enkelt nå Campeche Beach, som ligger ungefär 25 minuters promenad bort. Villan med 1 badrum, som har plats för upp till 3 gäster, erbjuder möjligheter till cykling.
Villan ligger i distriktet Campeche och 2 km från Ilha do Campeche. Sportfans kommer också att njuta av närheten till Estádio Aderbal Ramos da Silva, som ligger ungefär 10 minuter bort med bil. Gästerna kan också besöka Parque Municipal da Lagoa do Peri, som ligger ungefär 3 km bort.
Det finns badlakan och handdukar för gästernas komfort.
Här finns matplats med köksutrustning, såsom kylskåp, ugn och köksredskap. Gästerna kan besöka restaurangen Dog Do Cuiabano, som ligger ungefär 13 minuters promenad bort. Den närmaste busshållplatsen är Rua dos Eucaliptos S/N, belägen några meter bort från detta boende.
- Lokala sevärdheter
- Parque Municipal da Lagoa do Peri3,6 km
- Igreja Batista2,6 km
- Vila Fátima3,4 km
- Lótus Decor3,4 km
- Campeche Island3,3 km
- Mirante do Morro das Pedras3,3 km
- Assembleia de Deus4,4 km
- Igreja Batista Palavra Viva1,6 km
- Flygplatser
- Florianopolis Flygplats10 km
- Tågstationer
- Main Bus Station13 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- Husdjur tillåtna
Mat och drycker
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Trädgård
På rummet
- Matbord
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från Florianopolis till villan Perto Do Mar, Pet, Completa, Praia Do Campeche?
Flygplatsen Florianopolis ligger 5 km från villan Perto Do Mar, Pet, Completa, Praia Do Campeche. - ❓
Erbjuder villan Perto Do Mar, Pet, Completa, Praia Do Campeche ett kök?
Villan Perto Do Mar, Pet, Completa, Praia Do Campeche har ett minikök med kylskåp, ugn och köksredskap. - ❓
Vilka sevärdheter bör vi se under vistelsen i villan Perto Do Mar, Pet, Completa, Praia Do Campeche?
Gästerna i villan Perto Do Mar, Pet, Completa, Praia Do Campeche kan enkelt nå Campeche Beach och Ilha do Campeche, som ligger cirka 25 minuters promenad från boendet respektive 2 km bort.